"Enter"a basıp içeriğe geçin

ANKAKIT 3. Hafta

Ankakit ile ilgili kart tasarımım bitti. Üzerinde yapmam gereken bir kaç değişiklik dışında Şu an için bir sorun yok. Bu değişiklikleri bitirdiğimde açık şeması ile baskılı devresini burada paylaşacağım. Üzerine yazacağım kodları zaman buldukça yine buradan paylaşacağım. Şu an için şöyle bir fikrim var. c# üzerinde bir arayüz tasarlayarak ANKAKIT’i usb üzerinden PC ye bağlayıp bir kaç hazır bloğu birleştirerek kolay programlama sağlayabilmeyi düşünüyorum. 

Örneğin Giriş ve Çıkış blogları olacak, matematiksel işlemler bloğu ve özel PID, fuzzy ve kalman gibi bloglar ile program yazmadan ANKAKIT’e kod gönderebiliyor olucaz. Tabiki bunun için ön gördüğüm süre şu an için çok uzun. Eğer yüksek lisans biter askerlik ingilice ales gibi zorunluluklarımı yerine getirirsem hayatımda ilgilenmem gereken çok az şey kalacak ve bu konuda zamanımın çoğunu bu programı gerçekleştirmek için uğraşabilecem. Her şeye rağmen en geç 2 yılda bu hayalimi gerçekleştirmeyi planlıyorum. ANKAKIT’in malzemeleri lehimlenmiş programlamaya hazır hali aşağıdaki gibi.

Çizimleri son haline ulaştığında Çin’de bir şirkete ANKAKIT’in PCB lerini bastırmayı düşünüyorum. İsteyen arkadaşlara boş PCBlerden yollayabilirim. İsteyenler mail yoluyla ya da bu yazıma cevap atarak bana ulaşabilirler.

 

2013-02-09 15.56.05

2013-02-09 15.57.53

2013-02-09 15.58.01

2013-02-09 15.58.21

2 Yorum

  1. muti kaplan muti kaplan Şubat 10, 2013

    Anlaşılan yeni bir arduino doğuyor diyebiliriz. Projenizin ileriki evrelerini sabırsızlıkla bekliyor ve son halini oldukca merak ediyorum. Eğer bir programlama sayfasıda oluşturursanız logo robotikten pek bir farkı kalmayacak gibi görülüyor. Baskı devresini ilk ben alacağım 😀
    Projenizde başarılar Emrah abi 🙂

  2. oguzhan oguzhan Temmuz 23, 2013

    ben yeni gördüm bu siteyi çok beğendim emrah abi banada yollar mısın pcb devresini…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir